Pikemat aega olen mõelnud, et soovin jagada oma enam kui 10 aastast kogemust loodusfotograafina. Aastatega on kogunenud teadmisi ja kogemusi, mida võiks ka teistega jagada. Hetkel tunnen, et olen ise kohas, kus teadmisi ja kogemusi on palju, kuid aega neid rakendada napib. Igatahes ei tahaks, et need teadmised, õppetunnid, kogemused raisku läheksid, sest ma ei ole kade ja soovin, et ka teie saaksite palju looduselamusi ning kui võimalik need ka jäädvustada.
Minu suund loodusfotograafina hetkel on fokuseeritud peaasjalikult meie kiskjatele, kuid mitte ainult neist me ei räägi. Miks on vajalik valida suund või üks asi ? Ka sellest räägin ja ka sellest, kuidas leida kakke, kuidas saada pildile kotkaid, tetri, põtru, kopraid ja meie ainulaadne maastik. Eriti tooks välja rabad, mis teadagi on mitmele Eesti loodusfotograafile maailmas tunnustust toonud. Miks ? Eks mujal neid maastike lihtsalt pole ja tõepoolest Eestis on palju potensiaali loodusfotograafidele, võta ainult aega ja pühendu ! Näen veel palju kasutamata potensiaali.
Just läbi loodusfotograafia muutus minu nägemus loodusest ja näen nüüd palju rohkem, kui enne. Mida lähemale minna seda rohkem näed. Üks minu missioonidest nüüd ongi nakatada võimalikult palju inimesi loodusfotograafiaga. NB ! Selleks ei pea üldse olema kallis fotovarustus, alustada saab ka mobiiliga ! Mina alustasin ilma igasuguse koolituseta ja esimene tõsine teleobjektiiv oli täismanuaalne ja üle 20 a vana. Tehnikasse ja seadete nüansidesse võib alguses uppuda, kuid mind on saatnud läbi aastate üks mõte, ükskõik, mis pilti teed, proovi sinna saada emotsiooni või tunnet, mis vaatajale edastada. Autentsus on kõige olulisem ja küll need tehnilised oskused ka tulevad. Kui alguses liiga palju nõuandeid kuulata, siis võid päris mitmeid võimalusi kasutamata jätta. Näiteks tuleb mul endal meelde, et ära kasuta kõrget ISO. Kui oleksin seda soovitust järgima jäänud oleks päris mitmed pildid tegemata jäänud ja fantastilised hetked jäädvustamata. Ja fotograafias pole kunagi tähtis kvantiteet vaid kvaliteet. Väga hea saavutus on aastas teha 2-3 väga head pilti. Selleni jõudmiseks võiks teada mõningaid nippe.
Seega kutsun teid päevalaagrisse, kus avan oma loodusfotograafia teekonna saladused.
Päevakava:
10.00 kogunemine: suupisted, tee ja kohv
11.00 Algtõed: kuidas teha paremini pilti (kompositsioon, valgus, kes on pildi kangelane), lühidalt soovitused ISO, säri, ava
12.00 Minu fotograafia teekonna algus. Milliseid vigu vältida, millist tehnikat soetada?
13.30 Lõunapaus, supp ja kook
15.00 Lühike retk loodusesse, vaatame kobraste ja teiste loomade tegevusjälgi.
16.00 Kuidas saada pildile loomi ja linde. Loomulikult sh ka kiskjad?
17.00 Kuidas pildistada maastikku, näiteks loojuva päikesega?
18.00-…Kümblustünn ja leilisaun
Kes soovib, saab ka ööbima jääda (lisatasu, eelnevalt teavitada).
Oodatud on nii alustavad loodusfotograafid, kui ka need, kes pole veel alustanud. Samuti ka kogenud ja juba aastaid praktiseerinud fotograafid, kellega kogemusi vahetada.
Osaluspanus: 45 EURi
Broneerimine: Eleri Lopp 58437752
Minu pilte ja tegemisi näeb siit:
https://estoniannaturephotos.com/minust/